deuktr

YENİİİİİ ORvent VENTILATION GLANDS havalandırma nem rakorları üretimi gerçekleşmiş dir.

 

ORvent Basınç  dengeleme Bileşenleri ( havalandırma nem rakorları & tapaları )

 

Türk Aydınlatma sektörü , potansiyeli sürekli olarak yükselen , ihracat hacmi büyüyen , teknoloji ve bilgi birikimi ile birlikte türk ekonomisine katkı sağlayan  bir sektör olarak gelişmektedir.bu gelişmede  üretim  yapan firmaların  çoğalması  ,ürünlerin belirli kalite standartlarına ulaşması türk aydınlatma sektörü için dünya klasmanında yer sahibi olmasını sağlamaktadır.

ORTAC ,  aydınlatma sektöründeki değişim ve gelişmeyi görüp  ,aydınlatma üreticilerinin ihtiyaç duyduğu yarımamul ürünlerini dünya standartlarında ve teknolojisinde üreterek  sektördeki üreticilerimizin bu ürün gamındaki dışa bağımlılıklarını ortadan kaldırarak üreticilerimizin dünya pazarındaki rekabet gücünü arttırmaktadır.

Dış mekan led armatürleri çevre şartlarına dayanıklı olması gerekmektedir.çevre şartlarına karışı etkili  bir çözümü  ORvent ventil rakor ve tapalar sunmaktadır.

ORvent ventil rakor ve tapalar   suz ve toz geçirmez  olup geçirdiği hava ile  armatür kasasında oluşan basıncı dengeler .armatürün ömrünü uzatır  Kolay pratik ve ekonomik çözüm sunar 

harici ortam sıcaklıklarındaki değişim  , basınç farklılıklarını oluşturan bir etmendir . bu etmenler  yağmur kar ve ani ısı değişimleri  termal şok  kasa içindeki basınç farklarına yol açar ,basınç farklılıklarının diğer bir nedeni led armatürlerinin kendisinden kaynaklanmasıdır.led  armartürün açılışı ve kapanışı esnasında sıcaklık değişimleri gözlenmişdir.lambanın açılmasının hemen sonrasında  basınç değişimi en yoğun ortaya çıkar . Diğer bir etken led armatürlerin üretim yerinden çıkıp montaj yerine uzanan  serüveninde hava ulaşımı deniz ulaşımı vb.gibi ulaşımlarda basınç değerlerinde sapmalara neden olmaktadır.

armatür kasalarındaki basıncı sabit tutma zorluğu ve alınacak önlemler kasaların izole edilmesi ekonomik yönden pahalıya mal olur kasaların toplam ağırlığı artar herhangi bir arıza durumunda tamir işlemi mümkün olmaz . Orvent ventil rakor ve tapaları  bu zorulukları ortadan kaldırır ve ekonomik çözüm sunar   

Led armatür de oluşabilecek bağıl nem  basınç ve sıcaklık farkları  ventil rakor ve tapa kullanılan ile kullanılmayan ürünler arasında kullanılmayan  kasadaki bağıl nem ventil rakor ve tapa kullanan kasaya göre yüksek ölçülmüşdür. Bu da yoğuşmaya işaret etmektedir .Ventil rakor ve tapa kullanan kasa nemi hızlı bir şekilde ventil yolu ile tahliye edilmiş  ve yoğunlaşma görülmemişdir.                                                                                                    

 

ORvent Havalandırma nem rakorları ;

* Cihazın içindeki basıncın artmasını engeller

* Hava sürkülasyonunu sağlayarak  ısı yükselişini engeller

* Ortamdaki neme bağlı oluşabilecek olumsuz etkileri minimuma indirger hatta tamamen etkisizleştirir

* Havalandırma rakorları  GAZ, BUHAR,HAVA gibi elementleri geçirgen olup SU ve Toz geçirmez. 

* Aydınlatma ürünlerindeki  neme bağlı yoğunlaşma ve buharlaşma sorununu ortadan kaldırarak  periyodik temizlik maliyetlerini minimumuma      indirger ve ürün ömrünü uzatır 

* Malzeme : polyamide 6 - prinç MS58 - paslanmaz çelik AISI 303-304-316L         

* Koruma Sınıfı:  IP68